Magdalena Szwęch

Logopedia

Monika Kozubowska

Rytmika

Położenie placówki stwarza także doskonałe warunki do częstych spacerów ścieżkami pobliskiego lasu położonego nad Jeziorem Długim i prowadzenia obserwacji przyrody zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku. Dzięki temu razem uczymy się szacunku do przyrody i troski o środowisko. Znane są nam również okolice Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej przy ulicy Natalii Żarskiej 2 oraz zabytki Starego Miasta, które poznajemy podążając za tropem Mikołaja Kopernika

Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci i prowadzone są na wysokim poziomie. Nauczycielki tworzą warunki sprzyjające uczestniczeniu dzieci w życiu rodziny, lokalnego środowiska oraz klimat miłości do małej i wielkiej ojczyzny.

Wszystkie dzieci traktujemy jako naszego partnera we wczesnej edukacji i w procesie wychowania. Wiemy, że każde dziecko jest inne, jest niepowtarzalną indywidualnością, posiadającą różnorodne uzdolnienia. Pomagamy w rozpoznawaniu i rozwijaniu tych twórczych zdolności. Mamy świadomość jak ważną potrzebą dziecka  jest poczucie wyjątkowości i tego, że my dorośli, zarówno rodzice jak i nauczyciele wierzymy w dziecko i widzimy w nim odrębną istotę.

Opieramy się na przekonaniu, że szczęśliwy człowiek to człowiek, który realizuje swój naturalny potencjał i żyje w zgodzie ze sobą. Postawy jakie nam towarzyszą to szacunek, zrozumienie i ciekawość dla świata dziecka, jego uczuć i myśli.

Nasze przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym.

Publiczne Przedszkole nr 16 w Olsztynie w latach 2014/2015 i 2015/2016 zostało laureatem Plebiscytu „Naszego Olsztyniaka” na „Przedszkole marzeń”.

 

W roku szkolnym 2021/2022 w naszym przedszkolu jest sześć grup:

 „Pszczółki” (2,5 - 3 latki)

wychowawcy: 
mgr Aneta Ponikiewicz
mgr Magdalena Strzelecka

pomoc:  Urszula Miecznikowska

 „Motyle” (6 latki)

wychowawcy: 
mgr Marta Skrzynecka
mgr Andżelika Bągard

pomoc:  Marianna Szostek 

 „Żabki” (4 - 5 latki)

wychowawcy:
mgr Agnieszka Wojnowska
mgr Karolina Moroz

pomoc: Natalia Chlebowska

„Misie” (6 latki)

wychowawcy: 
mgr Małgorzata Uziełło

pomoc: Natalia Chlebowska

„Biedronki”  (4 - 5 latki)

wychowawcy: 
mgr Aneta Borucka
mgr Kamila Kalita

pomoc: Krystyna Murawska

Sowy” (3 - 4 latki)

wychowawcy: 
mgr Kinga Malinowska
lic. Ewelina Balcerczyk

pomoc: Katarzyna Skinder 

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 16
W OLSZTYNIE

O nas

NASZE PRZEDSZKOLE

Nasza wspólna przygoda rozpoczęła się 1 września 2010 roku. W kameralnym gronie odkrywaliśmy tajemnice wiedzy dzięki paniom wychowawczyniom, które wykonują swój zawód  z prawdziwym sercem.

Przedszkole z dniem 1 września 2016r. jest placówką publiczną, ogólnodostępną, prowadzoną przez Stowarzyszenie Oświatowo - Edukacyjne "Przyjaciele Nauki na Warmii" LOG-WARM.

Obecnie w naszym przedszkolu funkcjonuje 6 grup: Pszczółki (2,5-3 latki), Sowy (3-4 latki),  Biedronki (4-5 latki),            Żabki (4-5 latki), Misie (6 latki), Motyle (6 latki). 

Przedszkole mieści się przy  ul. Jacka Kuronia 2 w Olsztynie. Otacza je ogrodzenie umożliwiające bezpieczny pobyt dzieci na terenie placówki oraz dwóch atrakcyjnych placów zabaw. Jeden z nich usytuowany jest zaraz przy placówce (współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej), gdzie z przyjemnością bawią się młodsze dzieci. Drugi plac zabaw mieści się z prawej strony przedszkola (4000 m²) , który wyposażony jest w urządzenia ogrodowe rozwijające sprawność  i zwinność naszych wychowanków. Tam właśnie starsze dzieci uwielbiają spędzać czas korzystając ze wszystkich dostępnych atrakcji. Plac zabaw posiada górkę, gdzie zimą dzieci jak i nauczyciele świetnie bawią się podczas zjeżdżania na workach z sianem lub przyniesionym z domu sprzęcie. Dzięki takiemu terenowi zieleni możemy organizować wiele ciekawych uroczystości i wspólnie  z rodzicami spędzać czas. Posiadamy również siłownię na świeżym powietrzu.

Zespół

Krystyna Suchodolska

Kucharka

Justyna Boćkowska

Pomoc kuchenna

Krystyna Murawska

Pomoc nauczyciela

Katarzyna Skinder

Pomoc nauczyciela

Natalia Chlebowska

Pomoc nauczyciela

mgr Izabela Kasprzak

Intendent

Marianna Szostek

Pomoc nauczyciela

Sławomir Krajewski

Konserwator

mgr Karolina Łubińska

Nauczyciel

lic. Ewelina Balcerczyk

Nauczyciel

mgr Agnieszka Wojnowska

Nauczyciel

mgr Małgorzata Uziełło

Nauczyciel

mgr Kinga Malinowska

Nauczyciel

mgr Aneta Ponikiewicz

Nauczyciel

mgr Marta Skrzynecka

Nauczyciel

mgr Marta Januszkiewicz

Dyrektor

mgr Kamila Kalita

Nauczyciel

mgr Aneta Borucka

Nauczyciel

O nas

Przedszkole z dniem 1 września 2016 r. jest placówką publiczną, ogólnodostępną, prowadzoną przez Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne "Przyjaciele Nauki na Warmii" LOG-WARM. 
Przedszkole mieści się przy  ul. Jacka Kuronia 2 w Olsztynie. 

Odwiedź nasz fanpage na

Ważne informacje

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:15 - 17:00