Magdalena Szwęch

Logopedia

Monika Kozubowska

Rytmika

Położenie placówki stwarza także doskonałe warunki do częstych spacerów ścieżkami pobliskiego lasu położonego nad Jeziorem Długim i prowadzenia obserwacji przyrody zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku. Dzięki temu razem uczymy się szacunku do przyrody i troski o środowisko. Znane są nam również okolice Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej przy ulicy Natalii Żarskiej 2 oraz zabytki Starego Miasta, które poznajemy podążając za tropem Mikołaja Kopernika

Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci i prowadzone są na wysokim poziomie. Nauczycielki tworzą warunki sprzyjające uczestniczeniu dzieci w życiu rodziny, lokalnego środowiska oraz klimat miłości do małej i wielkiej ojczyzny.

Wszystkie dzieci traktujemy jako naszego partnera we wczesnej edukacji i w procesie wychowania. Wiemy, że każde dziecko jest inne, jest niepowtarzalną indywidualnością, posiadającą różnorodne uzdolnienia. Pomagamy w rozpoznawaniu i rozwijaniu tych twórczych zdolności. Mamy świadomość jak ważną potrzebą dziecka  jest poczucie wyjątkowości i tego, że my dorośli, zarówno rodzice jak i nauczyciele wierzymy w dziecko i widzimy w nim odrębną istotę.

Opieramy się na przekonaniu, że szczęśliwy człowiek to człowiek, który realizuje swój naturalny potencjał i żyje w zgodzie ze sobą. Postawy jakie nam towarzyszą to szacunek, zrozumienie i ciekawość dla świata dziecka, jego uczuć i myśli.

Nasze przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym.

Publiczne Przedszkole nr 16 w Olsztynie w latach 2014/2015 i 2015/2016 zostało laureatem Plebiscytu „Naszego Olsztyniaka” na „Przedszkole marzeń”.

W roku szkolnym 2021/2022 w naszym przedszkolu jest sześć grup:

„Pszczółki” (2,5 - 3 latki)

mgr Aneta Ponikiewicz
mgr Magdalena Strzelecka

pomoc:  Urszula Miecznikowska

„Motyle” (6 latki)

mgr Marta Skrzynecka
mgr Andżelika Bągard

pomoc:  Marianna Szostek

„Żabki” (4 - 5 latki)

mgr Agnieszka Wojnowska
mgr Karolina Moroz

pomoc: Natalia Chlebowska

„Misie” (6 latki)

mgr Małgorzata Uziełło

pomoc: Natalia Chlebowska

„Biedronki”  (4 - 5 latki)

mgr Aneta Borucka
mgr Kamila Kalita

pomoc: Krystyna Murawska

Sowy” (3 - 4 latki)

mgr Kinga Malinowska
lic. Ewelina Balcerczyk

pomoc: Katarzyna Skinder

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 16
W OLSZTYNIE

O nas

NASZE PRZEDSZKOLE

Nasza wspólna przygoda rozpoczęła się 1 września 2010 roku. W kameralnym gronie odkrywaliśmy tajemnice wiedzy dzięki paniom wychowawczyniom, które wykonują swój zawód  z prawdziwym sercem.

Przedszkole z dniem 1 września 2016r. jest placówką publiczną, ogólnodostępną, prowadzoną przez Stowarzyszenie Oświatowo - Edukacyjne "Przyjaciele Nauki na Warmii" LOG-WARM.

Obecnie w naszym przedszkolu funkcjonuje 6 grup: Pszczółki (2,5-3 latki), Sowy (3-4 latki),  Biedronki (4-5 latki),            Żabki (4-5 latki), Misie (6 latki), Motyle (6 latki).

Przedszkole mieści się przy  ul. Jacka Kuronia 2 w Olsztynie. Otacza je ogrodzenie umożliwiające bezpieczny pobyt dzieci na terenie placówki oraz dwóch atrakcyjnych placów zabaw. Jeden z nich usytuowany jest zaraz przy placówce (współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej), gdzie z przyjemnością bawią się młodsze dzieci. Drugi plac zabaw mieści się z prawej strony przedszkola (4000 m²) , który wyposażony jest w urządzenia ogrodowe rozwijające sprawność  i zwinność naszych wychowanków. Tam właśnie starsze dzieci uwielbiają spędzać czas korzystając ze wszystkich dostępnych atrakcji. Plac zabaw posiada górkę, gdzie zimą dzieci jak i nauczyciele świetnie bawią się podczas zjeżdżania na workach z sianem lub przyniesionym z domu sprzęcie. Dzięki takiemu terenowi zieleni możemy organizować wiele ciekawych uroczystości i wspólnie  z rodzicami spędzać czas. Posiadamy również siłownię na świeżym powietrzu.

Krystyna Suchodolska

mgr Kamila Kalita

mgr Aneta Borucka

O nas

Przedszkole z dniem 1 września 2016 r. jest placówką publiczną, ogólnodostępną, prowadzoną przez Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne "Przyjaciele Nauki na Warmii" LOG-WARM.
Przedszkole mieści się przy  ul. Jacka Kuronia 2 w Olsztynie.

Odwiedź nasz fanpage na

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:15 - 17:00