6:15  - 8:10
Witamy się, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się w zespole i indywidualnie podczas  konstrukcyjnych, tematycznych, dydaktycznych, organizowanych przez nauczyciela

8:10 - 8:20
Ćwiczymy prawidłową sylwetkę w czasie gimnastyki porannej

8:30 - 9:00
Nakrywamy stół do śniadania pamiętając wcześniej o umyciu rąk. Jemy śniadanie punktualnie, bo lubimy ciepłe posiłki i towarzystwo dzieci przy stoliku

9:00 - 10:30
Jesteśmy aktywni na zajęciach dydaktycznych, planowanych, organizowanych i ocenianych przez całą grupę. Współdziałamy w zespole, komunikujemy się, rozwiązujemy problemy w twórczy sposób. Tańczymy i śpiewamy w trakcie zabaw rytmicznych przy akompaniamencie pianina. Spotykamy się z "Panią Muzyką" i artystami z Filharmonii Olsztyńskiej oraz aktorami przedstawiającymi dla nas teatrzyki. Chodzimy na spacery i piesze wycieczki.

10:30 -11:30
A teraz mamy czas na zabawy indywidualne i zespołowe na powietrzu (ogród przedszkolny z wykorzystaniem przyborów, przyrządów oraz warunków terenowych). Prowadzimy obserwacje przyrodnicze i zabawy badawcze.

11:30 -12:00
Umiemy prawidłowo korzystać ze sztućców podczas spożywania obiadu i stosować formy grzecznościowe: proszę i dziękuję

12:00-14:00
Odpoczywamy przy terapii muzycznej poprzez słuchanie kojącej muzyki relaksacyjnej lub nagranych bajek, czytanych baśni, legend lub opowiadań twórczych dzieci i nauczyciela, leżeć wygodnie na przygotowanych leżaczkach.

14:00-14:15
Z apetytem jemy zupkę, ponieważ przed relaksem mieliśmy drugie danie. Jesteśmy wypoczęci i gotowi do dalszych zabaw.

14:15-15:00
Organizujemy zabawy według zainteresowań. Mamy zajęcia dodatkowe tj. Język angielski, tańce, zajęcia teatralne, taekwondo, zajęcia konstrukcyjne

15:00-15:15
Mamy ochotę na małe co nieco i dlatego siadamy przy stoliku na pyszny podwieczorek, dzielimy się wrażeniami z kolegami ze stolika.

15:15-17:00

6:15  - 8:10

8:10 - 8:20

Ćwiczymy prawidłową sylwetkę w czasie gimnastyki porannej

8:30 - 9:00

9:00 - 10:30

10:30 -11:30

11:30 -12:00

12:00-14:00

14:00-14:15

14:15-15:00

15:00-15:15

15:15-17:00   Podsumowujemy wydarzenia dnia, którymi dzielimy się z rodzicami. Porządkujemy salę i wtedy możemy iść do domu. Szczęśliwi, że jutro będziemy też z miłymi Paniami odkrywać tajemnice otaczającego nas świata. Do zobaczenia - do jutra!

Plan dnia